חינוך מוזיקלי

מוזיקה בעבור הקהילה

חינוך מוזיקלי / פרוייקטים נבחרים

ההשקעה בחינוך מוזיקלי וקידום הדור הצעיר היא משימה חשובה לכל מוזיקאי פעיל. שלישיית עתר פועלת בערוצים רבים לקידום התחום הזה ולהנחלת אהבת המוזיקה וחדוות הנגינה במעגלים שונים. בדף זה תוכלו לקרוא על אודות כמה מהפרויקטים שקידמנו ואנו מקדמים בישראל ומעבר לים.

כנס תלמידי מגמות מוזיקה ירושלים

ינואר 2020 ~
שלישיית עתר - סדנה וקונצרט בכנס הרכבים ירושלמי ינואר 2020

זה היה מסוג המפגשים המביאים להתרוממות רוח ואופטימיות. זכינו השבוע להפיק ולקחת חלק בכנס מגמות מוזיקה ירושלמי תחת "פרוייקט במה" של עיריית ירושלים. במסגרת היוזמה הברוכה הזאת, מתארחים 100 תלמידי מגמות מוזיקה מכל העיר - בכל פעם בבית ספר אחר ליום של סדנאות, נגינה והעשרה מוזיקלית. למען האורחים ממזרח העיר קיימנו את הפעילות במקביל גם בשפה הערבית ומי שראה שם את האנרגיות היה נהנה מאד. נגן כלי ההקשה אורן פריד העביר סדנה של מקצבים קובאניים, הגיטריסט גיא ירון - סדנאות אילתור, המלחין קובי שם טוב - סדנת הלחנה ותנוע, .הפסנתרן עפר שלי הפיק וריכז את הכנס ועבד עם התלמידים על שיר עם קובאני. את הכנס סיימנו במופע "קובאנה" של שלישיית עתר ואני חייב להגיד, האנרגיה של הקהל הצעיר והנלהב שטפה את הבמה והעבירה זרמים חשמליים לכל קטע שביצענו. לא תמיד זה מתרחש בעוצמה הזאת! כן ירבו מפגשים כאלה. תודה מיוחדת לאבי אלבז על תפעול הסאונד. את הכנס כיבדו בנוכחותם הגב' ציפי אלבז מעיריית ירושלים, נציגים מהקרן לירושלים ומהפיקוח על החינוך המוזיקלי במשרד החינוך.

תיכון טדי קולק, פסגת זאב ירושלים
חסויות ותמיכות: עיריית ירושלים האגף לאומנויות, מנח"י, תיכון טדי קולק
מוזיקאים: עפר שלי בפסנתר ועיבודים, טניה בלצר בכינור, אורן פריד בכלי הקשה, מריצל לורנס בצ'לו, קובי שם טוב בהלחנה, גיא ירון בגיטרה
⇐ לתמונות נוספות

כנס מקהלות עם שלמה גרוניך במגדלי הים התיכון

דצמבר 2019 ~
כנס מקהלות עם שלמה גרוניך במגדלי הים התיכון בניצוח עפר שלי

כנס המקהלות השנתי של רשת דיור המוגן מגדלי הים התיכון התקיים בחנוכה האחרון בבת ים בהשתתפות מקהלות מבוגרים מכל הארץ. במסגרת הכנס ביצעה כל מקהלה שני שירים בליווי המוזיקאי שלמה גרוניך שגם לקח חלק בחזרות ועבד בשיתוף עם המנצחים על הביצועים. מקהלת הבית בירושלים בניצוחו של עפר שלי ביצעה את השירים: "שיר אהבה ישן" בעיבודו של המנצח וכן את "יהי הכל", מן השירים הידועים של גרוניך. לביצוע חבר אריק סרגון בויולה, נגן מקצועי ששמו התפרסם בהקלטה שערך עם להקת הביטלס ומאז שעלה לארץ הוא משתתף בפעילות המוזיקלית של הבית. החוייה של מוזיקה ככוח מאחד ומקרב לבבות ליוותה את החזרות והקונצרט המשותף והיה לנו כבוד לקחת בו חלק פעיל.

מגדלי הים התיכון, בת ים
חסויות ותמיכות: רשת מגדלי הים התיכון
מוזיקאים: שלמה גרוניך, אריק כהן, מנצחי מקהלות רשת מגדלי הים התיכון, מקהלת שבא
⇐ לתמונות נוספות

קונצרט מוסבר לתלמידי תיכון אמסטדרם

נובמבר 2019 ~
סדנה מוזיקלית וקונצרט מוסבר לתלמידי תיכון יהודי באמסטרדם עם שלישיית עתר, נובמבר 2019

במסגרת הסיור השנתי שלנו בהולנד והקשרים המתהדקים שם עם הקהל ועם הקהילות היהודיות, זכינו להפיק בוקר של פעילות מוזיקלית לתלמידי התיכון היהודי Maimonides באמסטרדם. במרכז הפעילות עמדה התכנית "נערה פרפר נערה" הכוללת מחזור שירים של ציפי פלישר למילותיהם של משוררים באגן הים התיכון. דיברנו עם התלמידים על מוזיקה ישראלית ויהודית, על מאחורי הקלעים של ההלחנה העכשווית בארץ ועל שאלות של ביצוע. סיימנו את הפעילות בקונצרט של טעימות מהרפרטואר העדכני שלנו ובשירים עבריים והיה מרגש לשוחח אישית עם תלמידים הפעילים בנגינה ובשירה. בבית הספר פועלת תכנית ממשלתית של לימודי תרבות והתלמידים נחשפים במסגרתה למגוון של תכנים.

בית הספר היהודי מימונידס, אמסטרדם
חסויות ותמיכות:
מוזיקאים: עפר שלי בפסנתר והנחייה, טניה בלצר בכינור, יאנה דוניצ'ב בצ'לו
⇐ לתמונות נוספות

כיתת אמן עם המלחין פיליפ הרסנט לתלמידי מגמות מוזיקה

אוקטובר 2018 ~
כיתת אמן עם המלחין פיליפ הרסנט, אוקטובר 2018 - שלישיית עתר ואנסמבל אקויליברס

במסגרת פרויקט בינלאומי משותף צרפת-ישראל אירחנו את אנסמבל "אקויליברס" בישראל לסדרת קונצרטים וכיתות אמן עם מלחינים עכשויים בולטים: בנימין יוסופוב מישראל ופיליפ הרסנט מצרפת. כחלק מהביקור קיימנו כיתת אמן לתלמידי מגמות מוזיקה בביצוע האנסמבל סביב יצירתו של הרסנט Fantaisies pour trio à cordes. התלמידים פגשו במוזיקה עכשווית בביצוע חי וגילו סקרנות רבה. לכל המשתתפים היתה הזדמנות לשוחח עם המלחין ולהציג לו שאלות על אודות המוזיקה. זו היתה חוייה מענינת לכל המשתתפים ולאורחים מצרפת הזדמנות לפגוש במוזיקאים ישראלים צעירים. תודה למלחין פיליפ הרסנט על הביקור המכובד.

תיכון טדי קולק, ירושלים
חסויות ותמיכות: קשרי ידידות ישראל-צרפת
מוזיקאים: פיליפ הרסנט (צרפת), אנסמבל אקויליברס(צרפת), חברי שלישיית עתר
⇐ לתמונות נוספות

כיתת אמן למוזיקה קמרית בבית הספר המגניפיקט ירושלים

אוקטובר 2018 ~
שלישיית עתר - כיתות אמן למוזיקה קמרית בבית הספר המגניפיקט ירושלים

נגני כלי קשת צעירים ממזרח העיר היו האורחים שלנו ביום מיוחד של כיתות אמן בבית הספר "המגניפיקט" בעיר העתיקה ירושלים. אנסמבל משותף בן שישה נגנים ישראל-צרפת הנחה את הפעילות וביחד תרגלנו עקרונות של נגינה קמרית ועבודה על טכניקה קשתנית. בסיום היום הוזמנו התלמידים וההורים לקונצרט משותף של שלישיית עתר ואנסמבל אקויליברס. תודה לכל המשתתפים ולבית הספר המגניפיקט על אירוח הפעילות!

בית הספר המגניפיקט, העיר העתיקה ירושלים
חסויות: קשרי ידידות ישראל צרפת, קוסטודיה טרה סנטה ירושלים
מוזיקאים: עפר שלי בפסנתר, טניה בלצר בכינור, דן ויינשטיין בצ'לו וחברי אנסמבל אקויליברס מצרפת
⇐ לתמונות נוספות

פרויקט שירה משותפת לבני נוער וקשישים ירושלים

אפריל 2017 ~
שירה משותפת לבני נוער וקשישים עם שלישיית עתר ואורחים, ערב יום הזיכרון 2017

לקראת ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל קיימנו פרויקט מוזיקלי יוצא דופן בשיתוף מקהלת מבוגרים ותלמידי מגמות מוזיקה. לתכנית נכתבו עיבודים מיוחדים שהותאמו לכלים השונים ולנגנים שחלקם מקצועיים וחלקם תלמידים. בקונצרט לקחה חלק גם נכדה של אחד הזמרים במקהלה כנגנית גיטרה. סיכמנו את הפרויקט בביצוע קונצרט מרגש בערב יום הזיכרון בניצוחו של עפר שלי. תודה למורן כהן על ההפקה והצילום ולנגנים טניה בלצר, יבגני פירלין ואלכס דימיטרי על ההשתתפות.

ערב יום הזיכרון תשע"ז
מוזיקאים: עפר שלי, ניצוח. טניה בלצר, כינור, יבגני פירלין קלרינט, אלכס דימיטרי פסנתר, אליה סימה קלרינט, תלמידי מגמת מוזיקה

קולומביה קולג' שיקגו

מרץ 2016 ~
שלישיית עתר - סדנה וקונצרט בכנס הרכבים ירושלמי ינואר 2020

"חלום בתוך חלום" הוא פרויקט בינלאומי שהתקיים בארה"ב ובישראל ובו הצגנו שתי בכורות ליצירות שהולחנו בעבורנו: "חלום בתוך חלום" מאת הישראלית טליה עמר ו"חלומו של גרגור" מאת האמריקאית יהודית שייטין. כחלק מהסיור הוזמנו כאורחים לקולומביה קולג' בשיקגו והגשנו סדרת הרצאות בנושא מוזיקה חדשה ופס קול אלקטרוני וכן ערכנו הקלטות ליצירות קצרות שהולחנו בעבורנו ע"י סטודנטים לקומפוזיציה של הקולג'. הצ'לן תום קליין הציג יצירה של אריק שפירא לצ'לו סולו ואלקטרוניקה והתקיים שיח מרתק עם הסטודנטים סביב היצירות. קיבלנו תגובות חמות למוזיקה שהצגנו בקונצרט. תודה גדולה למלחין איליה לבינסון על הפקת הפעילות ועל טיפוח הקשרים בין האמנים מארה"ב ומישראל וכן לקרן רוקפלר על השתתפות במימון.

קולומביה קולג' שיקגו
חסויות ותמיכות: שגרירות ישראל וושינגטון, קרן רוקפלר, קולומביה קולג' שיקגו
מוזיקאים: עפר שלי בפסנתר ,טניה בלצר בכינור, תום קליין בצ'לו, טליה עמר, יהודית שייטין: הלחנה
⇐ לתמונות נוספות
⇐ עוד על הפרויקט

גארי אינדיאנה

מרץ 2015 ~
כיתות אמן וקונצרט לתלמידי מוזיקה בשכונת גארי בפאתי שיקגו, ארה

בפרויקט הבינלאומי "מראות מהר נבו" שילבנו מוזיקה עכשווית מאת מלחינים ישראליים ואמריקאיים בסדרה של 16 קונצרטים בישראל ובארה"ב. כאורחים של הקהילה היהודית באינדיאנה הוזמנה שלישיית עתר להעביר יום של כיתות אמן וקונצרט מונחה לכמה מאות תלמידי מוזיקה בתיכון בשכונת גארי בפאתי שיקגו – שכונה הידועה כבית ילדותו של מייקל ג'קסון. בבית הספר פועל פרוייקט מרשים של חינוך מוזיקלי אשר מחבר ילדים מרקע חברתי ומשפחתי קשה לנגינה ולעשיית מוזיקה. קיימנו סדנאות באילתור ובביצוע עם התלמידים ובקונצרט שילבנו מוזיקה ישראלית וגם שלפנו מהכובע ביצוע לשיר של ג'קסון לבקשת הקהל. היה זה מפגש מיוחד ומשמעותי מאד. תודות לפדרציה היהודית של אינדיאנה וליו"ר מר מייקל שטיינברג על היוזמה ועל הפקת היום המורכב הזה!

בית הספר המקיף גארי, אינדיאנה USA
חסויות ותמיכות: הפדרציה היהודית של אינדיאנה, ביה"ס גארי
מוזיקאים: עפר שלי בפסנתר, טניה בלצר בכינור, עדיאל שמיט בצ'לו
⇐ לתמונות נוספות
⇐ עוד על הפרויקט

קונצרט תלמידים קהילתי

יוני 2015 ~
קונצרט לתלמידי חליל כינור ופסנתר באולם קונסרבטוריון הסדנה

מידי תקופה אנו מתכנסים לקונצרט תלמידים שבו הבמה ניתנת לנגנים הצעירים. הקהל: בני משפחה, חברים, שכנים ומכרים. כולנו מוזיקאים מבצעים המלמדים גם נגינה במסגרות שונות והמפגשים הללו משמחים תמיד ומפרים. בקונצרט הזה הפגשנו תלמידי חליל פסנתר וכינור – חלקם ניגנו סולו וחלקם בשיתופי פעולה שונים. את המפגש אנחנו מסיימים בפרק נגינה בביצוע שלנו המורים – הפעם מאת הארגנטינאי אלברטו חינסטרה. תודות לקונסרבטוריון הסדנה על אירוח המפגש.

קונסרבטוריון הסדנה ירושלים
חסויות ותמיכות: קונסרבטוריון הסדנה ירושלים
מוזיקאים: בהשתתפות המורים טניה בלצר בכינור, עידית שמר בחליל ועפר שלי בפסנתר
⇐ לתמונות נוספות

כיתת אמן למוזיקה קמרית מעלות תרשיחא

מרץ 2016 ~
שלישיית עתר - סדנה וקונצרט בכנס הרכבים ירושלמי ינואר 2020

הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה

פסנתר | כינור | צ'לו | סמארטפונים
חסויות ותמיכות:
מוזיקאים:
⇐ לתמונות נוספות
שלישיית עתר - סדנה וקונצרט בכנס הרכבים ירושלמי ינואר 2020

הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה

סטודיו ללימוד נגינה בירושלים

המרכז הירושלמי ללימודי נגינה - חינוך מוזיקלי בירושלים

קבוצה מבכירי המורים לנגינה בירושלים פועלת בשיתוף פעולה לקידום לימוד נגינה לילדים בני נוער ומבוגרים. הסטודיו מציע שיעורי נגינה בכלים השונים לצד הרכבים קמריים הפועלים בהדרכת מורה, קונצרטים ופעילויות העשרה. שיעורי פסנתר בירושלים , שיעורי חליל , שיעורי כינור , שיעורי פיתוח קול , שיעורי צ'לו והדרכת הרכבים קמריים. אתר המרכז הירושלמי ללימודי נגינה

קונצרטים בירושלים

מדריך קונצרטים

הדף ייה הייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה הדף בבנייה

עוד מידע על קונצרטים חיים תוכלו למצוא בכרוניקות המידע של העיתונים